PRAKTYCZNY KURS Z METODY LEGO-LOGOS

Serdecznie zapraszamy na praktyczny kurs z opatentowanej metody dydaktycznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ (pol. lego-logos), który poprowadzi jej twórca, Jarosław Spychała - filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz, artysta, autor książki "Jaskinia. Droga rebeliantów".
Metoda ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ jest rekomendowana zarówno jako niezależny program rozwijania kreatywności, jak i metoda wspomagająca nauczanie na lekcjach etyki i filozofii, języka polskiego
i języków obcych, przedsiębiorczości, zajęciach plastycznych oraz wszędzie tam, gdzie elementem składowym jest kreatywność i myślenie abstrakcyjne.
Wzbogać swój warsztat o nowoczesne i niestandardowe metody nauczania
Zastosowanie metody Lego Logos pomaga przeprowadzić ciekawe, inspirujące i angażujące zajęcia. Pomaga rozwijać takie zdolności jak: analizowanie i syntezowanie treści, logiczne myślenie oraz uczy czytania ze zrozumieniem, słuchania innych, dyskutowania, pracy zespołowej, myślenia abstrakcyjnego i kreatywnego.
Jarosław Marek Spychała - Filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz. Zawodowo zajmuje się strategią budowania brandów oraz kształceniem i rozwojem technik myślenia twórczego i jego zastosowaniem w edukacji, kulturze i gospodarce. Naukowo interesuje się historią filozofii i religii,
a szczególnie zjawiskiem przenikania się religii i filozofii w zakresie wyobrażeń o pośmiertnych losach człowieka oraz ich wpływem na kształt poczucia sensu życia we współczesnych społeczeństwach zachodnioeuropejskich. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych
z zakresu filozofii oraz przekładów z języków nowożytnych i klasycznych. Laureat "Wyróżnienia Specjalnego 2007" przyznawanego zdolnym polskim naukowcom przez Tygodnik Polityka"
w ramach akcji "Zostańcie z Nami"oraz nagrody "Kryształki Zwierciadła 2008" przyznawanej przez miesięcznik "Zwierciadło".
W 2019 roku ukazała się jego książka "Jaskinia. Droga rebeliantów".
Gdzie:Międzynarodowe Szkoły Paderewski w Lublinie
"Sala Mentalna"ul. Symfoniczna 1A
20-853 Lublin
Kiedy:8 września 2019 r.
godz. 11.00-17.00
Dla kogo:Zainteresowanych rozwijaniem kreatywności
Nauczycieli filozofii i etyki,
Nauczycieli pozostałych przedmiotów szkolnych: humanistycznych i ścisłych,
Nauczycieli wychowania przedszkolnego
Animatorów
Organizatorzy:Dom Słów,
Fundacja Karuzela Aktywności,
Międzynarodowe Szkoły Paderewski,
WFiS UMCS
Patronat:Filozofuj!
Warunki uczestnictwa w szkoleniu:Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wysłanie zgłoszenia oraz uiszczenie opłaty w wysokości 45 zł.
Wysłanie zgłoszenia jest jednocześnie akceptacją Regulaminu, z którym można zapoznać się TU i na stronie https://dzienfilozofii.pl/
Opłata za szkolenie obejmuje materiały warsztatowe i catering (przerwa kawowa i obiadowa).
Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Kontakt:W razie pytań prosimy o kontakt: warsztaty@dzienfilozofii.pl
Zapraszamy!