Co słychać w projekcie RAZEM?

Karuzela tak szybko się kręci, że nie mamy czasu opisywać działań, które udało już się przeprowadzić, ale szybko to naprawiamy.

Od kwietnia realizujemy z seniorami projekt RAZEM. Razem, bo w działaniach uczestniczą seniorzy z Lublina, Borzechowa i Bełżyc. Każda z grup organizuje i bierze udział zarówno w działaniach w swoim miejscu zamieszkania, jak i wspólnie z pozostałymi uczestnikami. Ten projekt to nie lada wyzwanie organizacyjne, gdyż łącznie w projekcie mamy aż 120 uczestniczek i uczestników!


Grupa w Lublinie o Borzechowie działają już od kilku lat i działania dla tych grup rozpoczęły się od kwietnia. W bieżącym roku dołączyła do projektu nowa miejscowość - Bełżyce. Dla nich kwiecień był miesiącem, w którym grupa się formowała pod wodzą pani Zofii. Ach, seniorki z Bełżyc tylko czekały na taką okazję. Już w czerwcu odbyło się pierwsze integracyjne spotkanie wszystkich grup. Zostało przygotowane przez pani z Bełżyc. Był spektakl i wspólne biesiadowanie.
Niedługo potem pierwszy wspólny wyjazd do Janowa Lubelskiego. Największe wrażenie na uczestniczących zrobiło Muzeum Fotografii. Nasi seniorzy pokazali że potrafią się bawić i to właśnie oni rozkręcili potańcówkę dla seniorów, która odbywała się nad janowskim zalewem.

Już niedługo wybierzemy się na kolejne wyjazdy - do Łańcuta i Białegostoku! 
Projekt razem to także warsztaty, muzykoterapia i spotkania tematyczne dla każdej z grup. To co wyróżnia nas bardzo to właśnie to, że uczestnicy RAZEM wybierają tematy i działania. Na spotkania tematyczne mogą zaprosić kogo tylko chcą. 
Jednymi z ciekawszych zajęć są rozrywki umysłowe w ramach których powstał już nawet pokój zagadek. Zarówno osoby, które przygotowywały jak i te, które rozwiązywały postawione przed nimi zagadki, bawiły się świetnie.Projekt RAZEM to także współpraca z Domami Pomocy Społecznej i Centrami Dziennego Pobytu dla seniorów, w których realizujemy zajęcia potocznie zwane dogoterapią, czyli aktywizacja w asyście psa. Spotkania z psem to dla podopiecznym DPS i uczestników centrów prawdziwa radość i okazja do ćwiczeń. 


Przed nami kolejne działania, czyli spotkania z fizjoterapeutami, lekarzami, wizażystką, makijażystką, a może nawet sesja zdjęciowa. Zobaczymy co jeszcze zaproponują "zakręceni" uczestnicy projektu RAZEM.